Zavolejte nám: +420 775 018 837

Dilatace

Objektová dilatace představuje stěžejní detail, jehož správné fungování ovlivňuje spolehlivost celé podlahy. 

Realizovanou dilataci lze vložit do problematické spáry i dodatečně, což má klíčový význam zejména u rekonstrukcí podlah.

Možná to také znáte – vytlučený beton kolem dilatace, situace je horší a horší, vozíky se nebezpečně naklánějí, ničí si kola a podvozky. Přitom řešení je na dosah. Takové místo umíme elegantně a jednou provždy opravit. Řešení provádíme individuálně s ohledem na požadavky a potřeby zákazníka. Uvítáme, když nás budete kontaktovat.

Typy dilatací:

 • Základní objektová dilatace – objektové spáry vznikají v místech, kde se setkávají dva objekty (např. přejezdy mezi halami).  Hrany těchto spár mohou být pojezdem manipulační techniky velmi namáhány a je tedy potřeba je okovat, aby nedocházelo k jejich poškozování.  Nejjednodušším řešením je použití základní objektové dilatace.

 • Těžká zátěžová dilatace – při frekventovaných přejezdech těžké manipulační techniky přes objektovou dilataci by běžná objektová dilatace nemusela být dostatečná. Zákazníkům tak nabízíme provedení těžké zátěžové dilatace, která tomuto zatížení odolá lépe.

 • Sinusová dilatace – patřili jsme k prvním firmám na trhu, které tuto dilataci před lety začaly využívat a nedáme na ni dopustit.  Jedná se o vysoce mechanicky odolnou dilataci, která je zkonstruována tak, aby zatížení bylo přenášeno do podlahy postupně na více místech.

 • Pracovní  a jiné spáry různého původu – tyto spáry se vlivem smršťování betonu mohou rozestupovat a následkem provozu pak může dojít k jejich olamování. Sanaci těchto spár provádíme pomocí plastbetonu nebo jejich okování.

+
Sinusová dilatace
+
Sinusová dilatace
+
Běžná objektová dilatace
+
Sinusová dilatace
+
Běžná objektová dilatace
+
Sanace spár pomocí plastbetonu
+
Sanace spár s okováním
+
Běžná objektová dilatace
+
Běžná objektová dilatace

Sjednejte si schůzku

  Tento web je chráněn službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí a Smluvní podmínky.

  ATEMIT, s.r.o.
  Olomoucká 1181/89
  627 00 Brno