Zavolejte nám: +420 775 018 837

Nejčastější dotazy

O stěrkách

Jaký typ stěrek nabízíme?

V nabídce máme epoxidbetonové podlahy, které nachází univerzální uplatnění téměř napříč všemi průmysly. Pro provozy s extrémním mechanickým zatížením nabízíme také polymercementový systém HDC, který je jedničkou, co se mechanické odolnosti týče. Pro provozy, které mají specifické požadavky např. na vyšší teplotní či chemické zatížení, máme v nabídce i polyuretanbetonové systémy, které tyto vlastnosti splňují. Nelze je ovšem zaměňovat s polyuretanovými stěrkami, které jsou vhodné spíše do lehčích provozů (kancelářských prostor apod.) a které bohužel nenabízíme. V neposlední řadě u nás naleznete také antistatické podlahové systémy vhodně jak do ESD, tak EX prostředí.

Jaký je zásadní rozdíl mezi tenkovrstvou a silnovrstvou stěrkou? Proč se rozhodnout pro silnovrstvou stěrku?

Jak už napovídá název, rozdíl je v tloušťce systému. Zatímco tenká stěrka bývá realizována v tloušťce 1-2 mm, silnovrstvou stěrku aplikujeme v tloušťce 5-8 mm (v závislosti na konkrétním systému). Silnovrstvé stěrky díky tomu lépe odolávají veškerému zatížení – při pádu břemen nedochází k průrazu stěrky až na betonový podklad, stěrka je více otěruvzdorná, má delší životnost. Pokud si porovnáte délku životnosti s cenou stěrky, zjistíte, že v dlouhodobém horizontu se Vám silnovrstvá stěrka vyplatí i po stránce cenové.

Do jakých prostor jsou naše stěrky vhodné?

Naše stěrky jsou vhodné do všech potravinářských provozů, farmaceutických i chemických závodů, ale také do strojírenských a automobilových firem. Náš obchodně technický specialista Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější systém. Pokud potřebujete zajistit antistatické vlastnosti Vaší podlahy, jste zde také na správném místě.

Nejste si jistí, jaký typ podlahy do Vašeho provozu zvolit?

Nemusíte se ničeho bát, od toho jsme tady my. Na trhu působíme již od roku 1995, a díky získaným zkušenostem víme, jaká podlaha se do Vašeho provozu hodí. A pokud si budete chtít ověřit, zda bude podlaha ve Vašem provoze opravdu fungovat, můžete si od nás nechat zrealizovat vzorek nebo navštívit některou z námi realizovaných podlah u zákazníků, kteří mají podobný provoz jako Vy.

Když pořídíte kvalitnější podlahu v tl.5-6 mm, vzniknou ve dveřích schody?

Nemusíte se bát, žádný schod ve dveřích nevznikne. Původní podlahu postupně zbrousíme tak, aby u dveří nová stěrka končila ve stejné výši jako původní podlaha (jedná se o tzv. zámkování).

Dá se naše podlaha opravit? A jak?

Na rozdíl od betonových podlah, které betonem opravit nelze, pryskyřičné stěrky pryskyřicí opravovat lze. Poškozené místo vybouráme a pomocí stejného materiálu, ze kterého je naše stěrka vyrobena, podlahu opravíme a nikdo téměř nic nepozná.  Pokud Vám jde o estetický vzhled Vaší podlahy a nelíbí se Vám, jak je poškrábaná, špinavá, je možné původní povrch obrousit a znovu obnovit a podlaha bude zase jako nová.

Jsou podlahy protiskluzové?

U většiny našich systémů je možné si zvolit, zda chcete variantu hladkou nebo s protiskluzem (u některých systémů je možné zvolit i stupeň protiskluzu). 

Dá se podlaha čistit, když je na ní protiskluz? Máte strach, že podlaha bude špatně čistitelná?

Nemusíte se bát, podlaha je dobře čistitelná, i když je na ní protiskluz. Základem je pravidelné čištění, správná technologie čištění a čistící chemie. Náš obchodně technický specialista Vám ochotně poradí, jaký protiskluz pro Váš provoz použít a jak podlahu správně čistit.

Jaké může být zatížení na m2?

Nositelem únosnosti není naše stěrka, ale betonová podlaha, která je pod ní. Pokud tedy potřebujete řešit větší zatížení podlahy, je potřeba na toto myslet již při návrhu podkladní betonové vrstvy a dovyztužení. Stěrka je poté nositelem mechanické, chemické a teplotní odolnosti. Pokud řešíte rekonstrukci stávající podlahy, vždy doporučujeme provedení vrtaných sond, aby bylo možné posoudit mimo jiné její zatížitelnost.

Cena stěrek

Kolik stojí m2 stěrky?

Tato informace je závislá na několika aspektech, např. stavu současné podlahy, složitosti realizované plochy, provozním zatížení apod. Je tedy velice obtížné jen tak (bez obhlídky provozu a podlah) cenu stanovit. Ozvěte se nám a my Vám vytvoříme cenovou kalkulaci na míru.

Proč investovat do výrazně kvalitnější podlahy, než jste zvyklí doposud?

Zkuste si spočítat, jak často musíte opravu podlah řešit. Nemusíte kvůli tomu zastavovat výrobu? Když si spočítáte náklady na opravy podlah a ušlý zisk spojený se zastavením výroby, nevyplatilo by se Vám více mít jednu kvalitní podlahu, která Vám bude sloužit dlouhá léta, aniž byste museli řešit její opravu? 

V čem se podlahy Atemit liší od konkurence?

Zaměřujeme se na silnovrstvé průmyslové stěrky o tloušťce 5-6 mm, které mají vysokou odolnost. Ale víme, že samotná silnovrstvá stěrka nestačí, je potřeba dbát také na kvalitní zpracování všech návazných a doplňkových prvků (žlaby, fabiony, okování hran, přejezdy, ukončení etap apod.), aby Vaše podlaha mohla bez problémů dlouhodobě fungovat. Na tyto detaily byste neměli při pořizování nové podlahy zapomínat. Zjistěte si, jak Vámi oslovená firma řeší tyto detaily. Je Vaše podlaha stará a popraskaná? Podívejte se, s jakými sanačními opatřeními firma v cenové nabídce počítá. Může se stát, že Vás nemile překvapí vícenáklady, které si firma zpětně za tato opatření naúčtuje. 

Co nabízíme?

Nabízíme podlahy i do rodinných domů a bytů?

Naše firma se zaměřuje pouze na průmyslové objekty. Podlahy do rodinných domů (včetně garáží, sklepů, technických místností) tedy bohužel nenabízíme.

Co je předmětem naší dodávky, realizujeme i betony?

Zajišťujeme komplexní služby – s podlahou Vám tedy můžeme pomoci od návrhu řešení, přes realizaci, až po pozáruční servis. Jsme schopni Vám provést hydroizolaci, dovyztužení, betonáž, nerezové funkční prvky i finální nášlapnou vrstvu. Dodávka probíhá na klíč.

Provádíme i lokální opravy, menší realizace?

Ano, pokud řešíte lokální opravy nebo menší realizace, můžete se na nás také obrátit. Jsme schopni Vám vyřešit opravu výtluků, sanaci spár, dilatace, obnovu nátěru, plochu po odstraněném stroji apod. Neváhejte se na nás obrátit.

Prodáváme pouze materiál nebo děláme i realizaci?

Nejsme dodavateli materiálu, ale realizátory podlah.  Proto materiál samostatně neprodáváme. Jelikož si materiály na naše podlahy sami vyvíjíme, sami nejlépe víme, jak s nimi správně pracovat, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku. 

Zajišťujeme i přípravu podkladu (frézování, tryskání, broušení podlahy)?

Jsme dodavateli komplexního řešení průmyslových podlah. Součástí naší nabídky je vždy i vhodně zvolená příprava stávajícího podkladu, která se odvíjí od stavu dané podlahy. 

Realizace podlahy

Nepráší se při realizaci?

Velká většina rekonstrukcí podlah či lokální opravy se provádí za provozu a stačí provést pouze základní opatření proti prašnosti (zakrytí nejcitlivějších technologií apod.). U některých částí realizace (zejména při náročnější přípravě stávající podlahy a bourání) však neumíme zcela zabránit tomu, aby se neprášilo. Umíme ale oddělit opravované části prostor tak, aby se prach nešířil do dalších částí Vašeho provozu. Ve stejné hale tedy může zároveň probíhat jak oprava podlahy, tak Vaše výroba.

Jak dlouho naše podlaha zraje, tvrdne?

Samozřejmě záleží na použitém systému, podmínkách daného provozu (teplota, vlhkost) a typu požadovaného zatížení. Umíme pro Vás položit stěrku, kterou budete moci již po 24 hodinách zatížit mechanicky (např. chůzí a lehkým pojezdem pro zpětné stěhování technologie). Zatížení vodou či chemií ještě o pár hodin zrání stěrky prodlouží.  Přesné možnosti zatížení Vám upřesní náš obchodník.

Jak hodně dopředu potřebujeme mít od Vás objednávku?

Abychom byli schopni zajistit bezproblémové dodávky veškerého materiálu, strojního vybavení i pracovníků, je dobré objednávku provést v dostatečném předstihu a to min. 30 dnů od realizace. Ovšem vzhledem k naší velikosti, počtu pracovníků a skladovým zásobám jsme schopni reagovat i významně pružněji a vše zvládáme dříve.

Sjednejte si schůzku

    Tento web je chráněn službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí a Smluvní podmínky.

    ATEMIT, s.r.o.
    Olomoucká 1181/89
    627 00 Brno