Zavolejte nám: +420 775 018 837

Parkovací dům v centru Prahy

Realizované systémy: Parkovací domy a obchodní centra

Investor se na nás obrátil ohledně rekonstrukce podlah v garážích v centru Prahy.  Garáže o celkové ploše 1 806 m2 se zde nacházely na stropní konstrukci a po celé jejich ploše se vyskytovaly divoké trhliny, které byly způsobeny chybějícími dilatacemi. Nežádoucím důsledkem trhlin je nejen nevzhledná podlaha, ale zejména riziko proniknutí vlhkosti do konstrukce podlahy, což by mohlo v budoucnu způsobit mnohem závažnější problémy.

Při návrhu řešení podlah v garážích musíme tedy dbát na to, aby byla podlaha nepropustná a ustála také případné teplotní výkyvy. Mimo to musíme zajistit odolnost podlahy. Podlahy musí vydržet nejen zátěž v podobě aut a břemen, které mohou na podlahu spadnout, ale musí odolat také různým chemikáliím, které mohou z aut uniknout, nemluvě o změkčovadlech, které jsou obsaženy v pneumatikách a které mohou podlahu narušit. Snadnou údržbu ani nemusíme zmiňovat.

Z důvodu velkého množství trhlin jsme zákazníkovi doporučili kombinaci stěrky a sanační membrány, která trhliny překlene a zabrání tak dalšímu pronikání vlhkosti do konstrukce. Navržený systém se navíc vyznačuje dlouhou životností, díky čemuž by podlaha měla zákazníkovi dlouho sloužit.

Investora jsme před realizací vzali na referenční návštěvy, aby se mohl na vlastní oči přesvědčit, jak naše podlahy v provoze fungují i po čase. Naše řešení ho zaujalo a rozhodl se tedy vložit důvěru do našich rukou. Požadavkem ovšem bylo, abychom podlahy opravili v co nejkratším časovém úseku, jelikož si zákazník nemohl dovolit parkoviště odstavit na příliš dlouhou dobu.

Během realizace jsme se museli vypořádat s několika překážkami, jako byl jednosměrný komplikovaný přístup k budově, nemožnost přivést materiál velkým nákladním automobilem či nemožnost uložit si materiál přímo v budově. Ale se vším jsme si zdárně poradili.

Zákazník si pro finální vzhled podlahy zvolil kombinaci barevných odstínů Silver Gray a Camel, které jsme doplnili o černé dopravní značení. Na číselné označení parkovacích míst byl použit font, který zákazník běžně používá. Pan investor dohlížel, aby byl každý detail podlahy proveden dokonale. A jelikož i naším cílem je podlahu dotáhnout do posledního detailu, výsledek nemohl dopadnout jinak než fantasticky, o čemž se můžete sami přesvědčit na fotkách. Co říkáte?

+
+
+
+
+
+
+

Sjednejte si schůzku

    Tento web je chráněn službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí a Smluvní podmínky.

    ATEMIT, s.r.o.
    Olomoucká 1181/89
    627 00 Brno