Zavolejte nám: +420 775 018 837

Sklady, logistika a ostatní

Podlahy, které odolávají i pojezdu těžkých vysokozdvižných vozíků.

Je až k nevíře, co všechno naše podlahy do průmyslu vydrží. Odolávají nárazům, průrazům, průškrabům i obrusu a nevadí jim vysoké teploty ani lehké chemikálie. A když po nich budete jezdit těžkým vysokozdvižným vozíkem? Na podlaze Atemit HDC z vysokopevnostních cementů nezůstane ani stopa.

Všechny podlahy se díky hladkému povrchu snadno čistí, vůbec nepráší a podle Vaší potřeby mohou mít antistatické vlastnosti. Podívejte se na skladové prostory, které jsme realizovali našim zákazníkům.

Přední výrobce čajů

Potravinářský průmysl

Průmyslové podlahy pro technologii VNA

V prostorech předního výrobce sypaných a balených čajů byla dokončena výstavba nové skladové haly. Po výstavbě regálového systému a instalaci VNA vozíku však bylo zjištěno, že stávající podlahová konstrukce neodpovídá potřebným požadavkům na provoz daných vozíků. Z tohoto důvodu se muselo přistoupit k celkové úpravě řešené podlahy, a to jak z pohledu finální rovinnosti budoucích uliček, tak i z důvodu nevyhovujících pevnostních parametrů řešené desky. Očekávání ohledně budoucího provozu byla velmi vysoká. Hlavním cílem bylo dosáhnout parametrů, které umožní zákazníkovi využít maximálních možných rychlostí a provozního potenciálu dané technologie při zakládání do výšky 11 m. Z tohoto důvodu byl i ze strany zákazníka vznesen požadavek na dosažení nejvyššího kvalitativního řešení a co nejvyšší plošné rovinnosti budoucí podlahy. Tento cíl jsme úspěšně splnili a dnes již řešený sklad plně slouží ke svému účelu.

Více informací

Výroba řemeslného nářadí

Strojírenská a elektro výroba

Průmyslové podlahy pro technologii VNA

Ze strany investora vzešel požadavek na zvýšení kapacity stávajícího regálového skladu, ve kterém se doposud pohybovaly standardní zakladačové retraky. Pro optimalizaci budoucího provozu investor zvolil vysoce efektivní variantu vysokozakladačových VNA vozíků, čímž mu bylo umožněno na dané výměře navýšit skladovou kapacitu až o téměř 70 %. Realizace probíhala etapově, s cílem minimalizovat případné omezení provozu skladu a firmy, konkrétně s minimálním dopadem na výrobu. Plánování akce bylo velmi náročné na vzájemnou kooperaci a eliminaci prašnosti s možnými dopady na okolní výrobu. Díky úspěšnému dokončení této akce je zákazník schopen plně využívat modernizovaný sklad bez potřeby výstavby nové haly.

Více informací

Podzemní garáže Česká: Garáže luxusních domů v centru Brna

Parkovací domy a obchodní centra

V roce 2006 investor zakoupil starší nemovitost v centru Brna, ke které potřeboval dobudovat podzemní garáže. A jelikož s námi spolupracoval na různých realizacích podlah již delší dobu, s důvěrou se na nás obrátil i v tomto případě. Jednalo se o garáže pro prominentní klienty, proto zde byl kladen velký důraz na estetické zpracování podlah. Vysokou úroveň zpracování stavby podtrhuje i to, že se do garáží vjíždí autem pomocí výtahu. V prostorách jsme zrealizovali asi 400 m2 odolného silnovrstvého podlahového systému v odstínu Pewter, který jsme doplnili o systémové řešení fabionů. Díky tomu jsme zajistili plynulé napojení podlahy na stěnu a podlaha se tak bude dobře udržovat. Kromě parkovací plochy jsme vyřešili také jednotlivé nájezdové rampy. O investorově spokojenosti svědčí fakt, že když o pár let později koupil další nemovitost, kde potřeboval opět vybudovat podzemní garáže, obrátil se na nás znovu. A my jsme si rádi celou realizaci zopakovali.  S hrdostí můžeme konstatovat, že i po letech používání obě podlahy dobře slouží a stále skvěle vypadají.

Více informací

Bytový dům: Nájezd do garáží v bytovém domě

Parkovací domy a obchodní centra

V roce 2014 se na nás obrátila stavební firma s žádostí o pomoc při realizaci nájezdu do garáží v bytovém domě. Nájezd se částečně nacházel ve venkovních prostorách a realizaci bylo nutné provést při chladnějším počasí. Podkladem byl beton špatné kvality, ze kterého dokonce trčely výztuhy. Na takto nesourodý podklad nebylo možné položit žádnou nášlapnou vrstvu. Realizace byla o to náročnější, že nájezd byl v poměrně velkém sklonu. Ale my jsme si dokázali poradit. Starý beton jsme ofrézovali a poté ručně položili silnovrstvou stěrku. Součástí nájezdu byla také jedna objektová dilatace, kterou jsme následně okovali pásovinou. Po stranách nájezdu se nacházely betonové sokly, které jsme natřeli žlutou barvou, aby byly pro řidiče lépe viditelné. Realizace se vydařila a nájezd do bytového domu funguje bez problémů dodnes.

Více informací

Parkovací dům v centru Prahy

Parkovací domy a obchodní centra

Investor se na nás obrátil ohledně rekonstrukce podlah v garážích v centru Prahy.  Garáže o celkové ploše 1 806 m2 se zde nacházely na stropní konstrukci a po celé jejich ploše se vyskytovaly divoké trhliny, které byly způsobeny chybějícími dilatacemi. Nežádoucím důsledkem trhlin je nejen nevzhledná podlaha, ale zejména riziko proniknutí vlhkosti do konstrukce podlahy, což by mohlo v budoucnu způsobit mnohem závažnější problémy. Při návrhu řešení podlah v garážích musíme tedy dbát na to, aby byla podlaha nepropustná a ustála také případné teplotní výkyvy. Mimo to musíme zajistit odolnost podlahy. Podlahy musí vydržet nejen zátěž v podobě aut a břemen, které mohou na podlahu spadnout, ale musí odolat také různým chemikáliím, které mohou z aut uniknout, nemluvě o změkčovadlech, které jsou obsaženy v pneumatikách a které mohou podlahu narušit. Snadnou údržbu ani nemusíme zmiňovat. Z důvodu velkého množství trhlin jsme zákazníkovi doporučili kombinaci stěrky a sanační membrány, která trhliny překlene a zabrání tak dalšímu pronikání vlhkosti do konstrukce. Navržený systém se navíc vyznačuje dlouhou životností, díky čemuž by podlaha měla zákazníkovi dlouho sloužit. Investora jsme před realizací vzali na referenční návštěvy, aby se mohl na vlastní oči přesvědčit, jak naše podlahy v provoze fungují i po čase. Naše řešení ho zaujalo a rozhodl se tedy vložit důvěru do našich rukou. Požadavkem ovšem bylo, abychom podlahy opravili v co nejkratším časovém úseku, jelikož si zákazník nemohl dovolit parkoviště odstavit na příliš dlouhou dobu. Během realizace jsme se museli vypořádat s několika překážkami, jako byl jednosměrný komplikovaný přístup k budově, nemožnost přivést materiál velkým nákladním automobilem či nemožnost uložit si materiál přímo v budově. Ale se vším jsme si zdárně poradili. Zákazník si pro finální vzhled podlahy zvolil kombinaci barevných odstínů Silver Gray a Camel, které jsme doplnili o černé dopravní značení. Na číselné označení parkovacích míst byl použit font, který zákazník běžně používá. Pan investor dohlížel, aby byl každý detail podlahy proveden dokonale. A jelikož i naším cílem je podlahu dotáhnout do posledního detailu, výsledek nemohl dopadnout jinak než fantasticky, o čemž se můžete sami přesvědčit na fotkách. Co říkáte?

Více informací

Velkokapacitní sklad

Skladovací prostory

V prostorách velkého obchodního řetězce jsme se zaměřili na opravu spár a přejezdů.

Více informací

Sjednejte si schůzku

    Tento web je chráněn službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí a Smluvní podmínky.

    ATEMIT, s.r.o.
    Olomoucká 1181/89
    627 00 Brno