Zavolejte nám: +420 775 018 837

Parkovací domy a obchodní centra

Realizace podlah pro parkovací domy a obchodní centra

Nejdůležitější mantrou při řešení podlah v garážích a parkovacích domech jsou její hydroizolační vlastnosti. Podlahový systém nesmí propustit vlhkost a zároveň se v něm nesmí objevovat trhliny, kterými by mohla vlhkost pronikat do konstrukce a způsobovat tak v budoucnu nemalé problémy. Další důležitou vlastností je samozřejmě odolnost. Podlahy v prostorách garáží musí odolávat nejen výkyvům teplot a zátěži v podobě aut a břemen, které mohou na podlahu spadnout, ale musí ustát také vysoké opakované tahové namáhání podlahy při malém poloměru zatáčky, které vzniká například tehdy, když auto vjíždí na nájezdovou rampu do dalšího patra apod.

Qubix: Parkovací dům v centru Prahy

Parkovací domy a obchodní centra

Investor se na nás obrátil ohledně rekonstrukce podlah v garážích v centru Prahy.  Garáže o celkové ploše 1 806 m2 se zde nacházely na stropní konstrukci a po celé jejich ploše se vyskytovaly divoké trhliny, které byly způsobeny chybějícími dilatacemi. Nežádoucím důsledkem trhlin je nejen nevzhledná podlaha, ale zejména riziko proniknutí vlhkosti do konstrukce podlahy, což by mohlo v budoucnu způsobit mnohem závažnější problémy. Při návrhu řešení podlah v garážích musíme tedy dbát na to, aby byla podlaha nepropustná a ustála také případné teplotní výkyvy. Mimo to musíme zajistit odolnost podlahy. Podlahy musí vydržet nejen zátěž v podobě aut a břemen, které mohou na podlahu spadnout, ale musí odolat také různým chemikáliím, které mohou z aut uniknout, nemluvě o změkčovadlech, které jsou obsaženy v pneumatikách a které mohou podlahu narušit. Snadnou údržbu ani nemusíme zmiňovat. Z důvodu velkého množství trhlin jsme zákazníkovi doporučili kombinaci stěrky a sanační membrány, která trhliny překlene a zabrání tak dalšímu pronikání vlhkosti do konstrukce. Navržený systém se navíc vyznačuje dlouhou životností, díky čemuž by podlaha měla zákazníkovi dlouho sloužit. Investora jsme před realizací vzali na referenční návštěvy, aby se mohl na vlastní oči přesvědčit, jak naše podlahy v provoze fungují i po čase. Naše řešení ho zaujalo a rozhodl se tedy vložit důvěru do našich rukou. Požadavkem ovšem bylo, abychom podlahy opravili v co nejkratším časovém úseku, jelikož si zákazník nemohl dovolit parkoviště odstavit na příliš dlouhou dobu. Během realizace jsme se museli vypořádat s několika překážkami, jako byl jednosměrný komplikovaný přístup k budově, nemožnost přivést materiál velkým nákladním automobilem či nemožnost uložit si materiál přímo v budově. Ale se vším jsme si zdárně poradili. Zákazník si pro finální vzhled podlahy zvolil kombinaci barevných odstínů Silver Gray a Camel, které jsme doplnili o černé dopravní značení. Na číselné označení parkovacích míst byl použit font, který zákazník běžně používá. Pan investor dohlížel, aby byl každý detail podlahy proveden dokonale. A jelikož i naším cílem je podlahu dotáhnout do posledního detailu, výsledek nemohl dopadnout jinak než fantasticky, o čemž se můžete sami přesvědčit na fotkách. Co říkáte?

Více informací

Podzemní garáže Česká: Garáže luxusních domů v centru Brna

Parkovací domy a obchodní centra

V roce 2006 investor zakoupil starší nemovitost v centru Brna, ke které potřeboval dobudovat podzemní garáže. A jelikož s námi spolupracoval na různých realizacích podlah již delší dobu, s důvěrou se na nás obrátil i v tomto případě. Jednalo se o garáže pro prominentní klienty, proto zde byl kladen velký důraz na estetické zpracování podlah. Vysokou úroveň zpracování stavby podtrhuje i to, že se do garáží vjíždí autem pomocí výtahu. V prostorách jsme zrealizovali asi 400 m2 odolného silnovrstvého podlahového systému v odstínu Pewter, který jsme doplnili o systémové řešení fabionů. Díky tomu jsme zajistili plynulé napojení podlahy na stěnu a podlaha se tak bude dobře udržovat. Kromě parkovací plochy jsme vyřešili také jednotlivé nájezdové rampy. O investorově spokojenosti svědčí fakt, že když o pár let později koupil další nemovitost, kde potřeboval opět vybudovat podzemní garáže, obrátil se na nás znovu. A my jsme si rádi celou realizaci zopakovali.  S hrdostí můžeme konstatovat, že i po letech používání obě podlahy dobře slouží a stále skvěle vypadají.

Více informací

Bytový dům: Nájezd do garáží v bytovém domě

Parkovací domy a obchodní centra

V roce 2014 se na nás obrátila stavební firma s žádostí o pomoc při realizaci nájezdu do garáží v bytovém domě. Nájezd se částečně nacházel ve venkovních prostorách a realizaci bylo nutné provést při chladnějším počasí. Podkladem byl beton špatné kvality, ze kterého dokonce trčely výztuhy. Na takto nesourodý podklad nebylo možné položit žádnou nášlapnou vrstvu. Realizace byla o to náročnější, že nájezd byl v poměrně velkém sklonu. Ale my jsme si dokázali poradit. Starý beton jsme ofrézovali a poté ručně položili silnovrstvou stěrku. Součástí nájezdu byla také jedna objektová dilatace, kterou jsme následně okovali pásovinou. Po stranách nájezdu se nacházely betonové sokly, které jsme natřeli žlutou barvou, aby byly pro řidiče lépe viditelné. Realizace se vydařila a nájezd do bytového domu funguje bez problémů dodnes.

Více informací

Sjednejte si schůzku

    Tento web je chráněn službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí a Smluvní podmínky.

    ATEMIT, s.r.o.
    Olomoucká 1181/89
    627 00 Brno