telefon: +420 775 018 837 | e-mail: podlahy@atemit.cz

Nacházíte se na: Reference » Případové studie » Obnova podlah ve vinařství »


Reference
 

Obnova podlah ve vinařství - případová studie

Rekonstrukce podlah ve vinařství

Starší vinařství nedávno procházelo kompletní obnovou. Celý provoz byl značně poznamenán jeho postupným přistavováním v dlouhém časovém úseku a nedořešenými návaznostmi jednotlivých etap.

Realizace 

Všechny tyto nedostatky byly během naší realizace odstraněny. Podařilo se spojit provoz v jeden funkční celek a pozvednout ho o několik úrovní výš. Zákazníkovi jsme vyřešili podlahu na míru od hydroizolace, přes žlaby, podkladní beton až po nášlapnou vrstvu.

Použité podlahové systémy

Při realizaci jsme použili několik typů našich podlah z důvodu různorodého zatížení. V tankové hale jsme aplikovali strojně hlazený epoxidbetonový podlahový systém ATEMIT EPT, který se vyznačuje nárazuodolností, obrusuodolností a výbornou čistitelností při zachování bezpečné míry protikluzu. 
Do lahvovny jsme z důvodu vyššího teplotního zatížení navrhli polyuretanbetonový podlahový systém Atemit ULS. Pozornost si zasloužily i stěny, které nyní nově chrání povrchový bezesparý nátěr Atemit Ct

V místě manipulace se sudy KEG, kde se vyžaduje extrémní mechanická odolnost, jsme lokálně aplikovali Atemit EFS. V suchém skladu našel své využití podlahový systém na bázi vysokopevnostních cementů Atemit HDC, který se do této části provozu výborně hodí, protože dokáže čelit frekventovanému pojezdu manipulační techniky a pohybu železných klecí s vínem.

Řešení detailů

Dle potřeb zákazníka jsme rovněž navrhli a realizovali všechny detaily - fabiony, spády, dilatace, kanalizaci a celý odvodňovací systém. 

 

Fotografie před a po rekonstrukci

 

Podlahový systém Atemit ULS

 

Podlahový systém Atemit EFS a Atemit HDC

 

Fotografie detailů podlahy

 


Soubory:

Kariéra aktuálně: Hledáme posily do našeho týmu, více informací zde